<< POPRZEDNIA
Parafia w wielkim mieście
Autor: Ks. Leszek Slipek
Rok: 2009
Wydawnictwo: Archidiecezja Warszawska
Katolicy, powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie
„Bóg ma wspaniały plan dla Ciebie” – tymi słowami zaczyna swoją książkę Tom Peterson. Przez większość życia był katolikiem nudzącym się podczas mszy świętej. Kilkanaście lat temu wrócił, jak sam pisze, do Domu – do Kościoła katolickiego. Wrócił i zapragnął przyprowadzić tam innych. Doświadczenia zawodowe zdobyte w pracy w branży reklamowej wprzągł w służbę nowej ewangelizacji. W tym celu powołał do życia organizację Katolicy Powróćcie do Domu. Wyprodukowane przez niego reklamy ewangelizacyjne w ciągu trzech lat obejrzało ponad 125 milionów ludzi a ponad 350 000 z nich zdecydowało się na powrót do Domu.
Autor: Tom Peterson
Rok: 2014
Wydawnictwo: św. Wojciech
Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji
Autor niniejszej książki przedstawia kerygmat jako wielkie bogactwo Kościoła i podstawę życia chrześcijańskiego. Swoje rozważania prowadzi z perspektywy duszpasterskiej. W jego przekonaniu warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jak ewangelizował Kościół pierwotny. Ewangelizator powinien: zanurzyć się w Jordanie, aby posiąść osobiste doświadczenie bezwarunkowej miłości Boga, upaść w Damaszku poprzez osobiste spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym, wstąpić do Wysokiej Komnaty, aby otrzymać dynamis Ducha, oraz pójść do Emaus, aby jego serce zapłonęło ogniem Słowa. Czytelnicy odnajdą stronice pełne bardzo konkretnych tropów, aby to nawrócenie stało się rzeczywistością.
Autor: José H. Prado Flores
Rok: 2014
Wydawnictwo: św.Wojciech
Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych
Na początku istnienia Kościoła chrzczono tylko nawróconych. Obecnie zadanie zostało odwrócone – trzeba nawracać ochrzczonych.
Pierwszą częścią ewangelizacji jest kerygmat, ewangelizacja fundamentalna albo pierwsze głoszenie. Za pomocą aktywnej i uczestniczącej metodologii głosi się Dobrą Nowinę o Zbawieniu w Chrystusie Jezusie, z mocą Ducha Świętego, i świadczy się o niej.
Niniejszy tom stanowi dopełnienie książki Jak ewangelizować ochrzczonych, jak również rozwija tematy kursu „Nowe Życie” Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja.
Autor: José H. Prado Flores
Rok: 2016
Wydawnictwo: św. Wojciecha
Jak ewangelizować ochrzczonych
Podstawowy podręcznik kursu „Paweł. Formacja ewangelizatorów Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja”.
Świat nie potrzebuje nowej Ewangelii, lecz Nowej Ewangelizacji (nowej ze względu na zapał, metody i środki wyrazu). Istnieje dziś paląca potrzeba, aby zaoferować treść i sposób głoszenia Dobrej Nowiny każdemu ochrzczonemu.
Ta książka jest cennym narzędziem służącym do formowania ewangelizatorów, którzy nie mogą zapominać o sile kerygmatu. Ewangelizatorem jest każdy z nas, bowiem ewangelizacja to dzieło całego Kościoła. Punktem wyjścia dla ewangelizacji staje się nauczanie Jezusa, a następnie przepowiadanie apostołów.
Autor: José H. Prado Flores
Rok:
Wydawnictwo: św. Wojciecha
Nowa wizja zarządzania Kościołem
Kościół ze swej natury jest organizmem wymagającym nieustannej odnowy.
Od początku swojego pontyfikatu przypomina o tym papież Franciszek, którego styl i podjęte reformy można odczytać jako wezwanie do pogłębienia namysłu nad metodami zarządzania wspólnotą eklezjalną.
Książka ks. Damiana Wąska jest teologiczną odpowiedzią na to wezwanie oraz zaproszeniem do podjęcia w Polsce debaty nad kierunkami zmian.
Autor, opierając swoje rozważania na Objawieniu i czerpiąc z bogactwa Tradycji, szuka takich dróg odnowy struktur i urzędów kościelnych, które przesłanie Kościoła uczyniłyby bliższym potrzebom wiernych oraz bardziej wiarygodnym w oczach współczesnego człowieka.
Autor: Damian Wąsek
Rok: 2014
Wydawnictwo: WAM
Nowa Ewangelizacja – konkretne wezwanie!
Tematyka poruszana w książce ks. prof. Stanisława Dyka jest nad wyraz aktualna w polskiej rzeczywistości kościelnej. Z jednej strony ludzie Kościoła oczekują takiej książki, która dogłębnie i rzetelnie podejdzie do problematyki nowej ewangelizacji, z drugiej strony niniejsza pozycja uwiarygadnia już podejmowane działania ewangelizacyjne, jak również może aktywnie włączyć się w domenę dalszych inicjatyw, dyskusji i poszukiwań apostolskich rodzących się mocą Ducha Świętego w umysłach i sercach chrześcijan.
Książka ks. prof. Stanisława Dyka uwydatnia wysokie walory naukowe. Sposób przedstawienia trudnego zagadnienia nowej ewangelizacji w polskiej rzeczywistości kościelnej jest interesujący i inspirujący. Na pewno czytelnik będzie usatysfakcjonowany bogatą dawką wiedzy i klarowną formą przekazu. Recenzowana książka dobrze świadczy o naukowych kompetencjach autora. Uważam, że wydanie drukiem niniejszej pozycji z pewnością przyniesie chlubę Wydawnictwu publikującemu tak dobrą fachową książkę, po którą z pewnością sięgną polscy teolodzy, duszpasterze i liczne grono aktywnych chrześcijan.” ~ Fragment recenzji ks. dra hab. Bogusława Drożdża, prof. PWT.
Autor: ks. Stanisław Dyk
Rok: 2015
Wydawnictwo: Przystanek Jezus
Kościelna wiosna
Coraz częściej słyszymy o tym, że czas Kościoła już się skończył: coraz mniej osób chodzi na mszę, jeszcze mniej przystępuje do Komunii św., nie ufamy duszpasterzom, nie podobają nam się kazania. Dla wielu Kościół to wyłącznie spory o Radio Maryja i politykę. Księża oskarżani są o nadużycia wszelkiego rodzaju, pazerność i hipokryzję.
Czy taki Kościół jest nam jeszcze potrzebny? Gdzie odnaleźć jego pełny i prawdziwy obraz? Jak rozumieć miejskie ewangelizacje, w których uczestniczą tysiące osób? Czym są nowe kościelne ruchy, powstające w wielu parafiach? Dlaczego rekolekcje i pielgrzymki ciągle przyciągają rzesze zainteresowanych? Gdzie Kościół popełnia błędy, i co robi, żeby je naprawić?
Na te wszystkie pytania w odważny sposób stara się odpowiedzieć bp Grzegorz Ryś – jeden z najmłodszych polskich hierarchów. Biskup nie boi się trudnych pytań, ale także nie unika odpowiedzi. Pokazuje, że wiosna w Kościele jest możliwa zwłaszcza dzięki nowym ruchom i wspólnotom – zarówno tym bardzo znanym, jak neokatechumenat, Emmanuel czy Oaza, jak i zupełnie nowym, dopiero powstającym. Ten kalejdoskop charyzmatów daje nadzieję na prawdziwe odrodzenie życia religijnego. Ta książka to nie tylko znakomity raport o Kościele współczesnym, to także przewodnik dla wszystkich, którzy stracili wiarę w sens istnienia Kościoła.
Autor: bp Grzegorz Ryś , Krystyna Strączek
Rok: 2013
Wydawnictwo: Znak
Pierwsze jest pierwsze
Publikacja bp. Grzegorza Rysia PIERWSZE jest PIERWSZE odzyskuje na nowo KERYGMAT. KERYGMAT rozbrzmiewa na kartach całej książki. Autor bowiem zbiera nas i gromadzi wokół stołu Słowa Bożego, by je objaśniać. Konfrontuje nas z żywym Słowem. Sam przyjął Słowo i je przekazuje. Z radością obwieszcza: Bóg nie tylko istnieje – Bóg zbawia! Odkrywa przed nami oblicze Ojca „poruszonego miłosierdziem”. Ogłasza Dobrą Nowinę tym, którzy są obciążeni, utrudzeni, przeciążeni i nie mają w sobie pokoju. Wskazuje na Tego, który sam pokrzepienia i odnawia. Pyta o stan naszego serca. Skłania do osobistych odpowiedzi. Czy mamy na to ochotę?
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok: 2015
Wydawnictwo: Studio Słowa
Szymon Piotr Uczeń-misjonarz
Niewiele osób ma tak skomplikowany charakter i tak bogatą osobowość, mieniącą się mnóstwem barw ukazujących jej tożsamość, jak Szymon Piotr, syn Jana i brat Andrzeja, któremu Jezus powierzył klucze do Królestwa niebieskiego. Jednak spośród tak wielu elementów wyróżnia się niepodzielny dwumian Ucznia-Misjonarza. Powołany do bycia uczniem, który odtwarza życie, kryteria i priorytety Mistrza z Nazaretu. Posłany jako misjonarz, aby paść baranki i owce ze stada Jezusa.Ta cudowna komplementarność pobudza chrześcijanina XXI wieku, aby nauczył się żyć jak uczeń Jezusa, a zarazem jak misjonarz Jego Ewangelii.
Autor: José H. Prado Flores
Rok: 2015
Wydawnictwo: św. Wojciecha